Polska o włos przegrała z Hiszpanią. Dużo emocji w ostatnim meczu biało-czerwonych [WIDEO]

Norbert Barczyk / PressFocus
Polscy szczypiorniści przegrali z Hiszpanią 27:28 (13:14). To czwarta porażka biało-czerwonych w drugiej fazie mistrzostw Europy. Emocji jednak nie zabrakło.
We wtorek reprezentacja Polski mężczyzn w piłkę ręczną zmierzyła się z Hiszpanią. Niestety, podopieczni Patryka Rombla ulegli obrońcom tytułu 27:28 i stracili jakiekolwiek szanse na opuszczenie ostatniego miejsca w grupie drugiej fazy turnieju.
Tym razem trener Rombel mógł być jednak dość zadowolony ze swoich podopiecznych. Chociaż do spotkania przystępowali w osłabionym składzie, do przerwy przegrywali zaledwie jedną bramką.
Polacy nie weszli w mecz najlepiej. To przeciwnicy pierwsi zdobyli gola, a w kolejnych minutach powiększyli swoją przewagę do czterech trafień. W końcu jednak karta odwróciła się na korzyść naszych reprezentantów.
Sprawnie udało się odrobić straty i "dojść" Hiszpanów na jedno trafienie. Na przerwę drużyny schodziły z wynikiem 13:14 dla odopiecznych Jordiego Ribery.
Szkopuł w tym, że przewaga Hiszpanów utrzymywała się cały czas. Polakom nawet na moment nie udało się zupełnie zniwelować straty i koniec końców trzeba było zaakceptować czwartą porażkę w drugiej fazie mistrzostw Europy. Ostatecznie Polacy przegrali różnicą zaledwie jednej bramki - 27:28.
Był to ostatni mecz biało-czerwonych na mistrzostwach Starego Kontynentu. Zmagania zakończyliśmy na ostatnim miejscu w grupie drugiej fazy.
Polska - Hiszpania 27:28 (13:14)
Hubert Kowalczyk25 Jan 2022 · 16:56