Polska przegrała z Hiszpanią w finale turnieju w Gdańsku

Benjamin Kralj/Shutterstock
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przegrała z Hiszpanią w finale turnieju w Gdańsku.

Już na początku spotkania rywal uzyskał lekką przewagę - prowadził 3:1, 4:2. Hiszpanie świetnie grali z kontry, natomiast Polacy razili nieskutecznością w akcjach ofensywnych. Nasi zawodnicy otrząsnęli się trochę przy stanie 2:6 i zaczęli odrabiać straty. Po chwili zrobiło się 6:7, ale podopiecznym Bieglera nie udało się doprowadzić do remisu. Przeciwnik tymczasem znowu odskoczył, uzyskał przewagę, której nie oddał już do końca pierwszej połowy. Na przerwę Hiszpanie schodzili z prowadzeniem 12:8.

W pierwszych minutach drugiej odsłony Polacy próbowali odrabiać straty, ale Hiszpanie wciąż utrzymywali bezpieczną przewagę, która z czasem tylko się powiększała - od 11:13, 12:14, po 12:16, 13:18. Wraz z kolejnymi minutami nasza obrana zaczęła spisywać się coraz słabiej, a sytuację raz po raz ratował Wyszomirski. W końcówce spotkania przewaga Hiszpanii była już bardzo duża - 22:15. W ostatnich minutach polscy szczypiorniści odrobili pięć goli i zmniejszyli nieco rozmiary porażki. Polska ostatecznie przegrała to spotkanie 20:23.