Polska przegrała z Holandią w Lidze Narodów! "Biało-Czerwoni" walczyli, ale znów zwiedli [WIDEO]

Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Polska przegrała z Holandią 1:2 (1:0) w meczu 6. kolejki Ligi Narodów. Bramkę dla "Biało-Czerwonch" zdobył Jóźwiak. Przyjezdni odpowiedzieli za sprawą Depaya i Wijnalduma.
Reprezentacja Polski w niedzielę w fatalnym stylu przegrała z Włochami. Dziś Jerzy Brzęczek dokonał zmian w składzie swojej drużyny i... efekty były widoczne od pierwszych minut.
"Biało-Czerwoni" od samego początku odważnie ruszyli na rywala i przyniosło to efekt. Już w 6. minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Jóźwiak. Skrzydłowy przeprowadził fantastyczny rajd i skierował piłkę do siatki.
Holendrzy zostali zaskoczeni, ale szybko się ocknęli i wrócili do gry. W 11. minucie przed szansą stanął Georginio Wijnaldum. Pomocnik uwolnił się z krycia Jana Bednarka, ale uderzył prosto w Fabiańskiego. W odpowiedzi po drugiej stronie boiska Płacheta uderzył w słupek.
Przyjezdni dość łatwo przedostawali się w nasze pole karne, ale brakowało im odpowiedniego wykończenia. Fabiańskiego nie byli w stanie pokonać ani Malen, ani Depay.
W przerwie Jerzy Brzęczek dokonał zmiany, która wywołała wielki, medialny szum. Lewandowskiego zastąpił Piątek. Niektórzy dopatrywali się w tym reakcji trenera na wymowne zachowanie "Lewego". Według naszych informacji ta zmiana została ustalona jeszcze przed meczem.
Na początku drugiej połowy Polacy mieli szansę na podwyższenie prowadzanie. Klich zagrał do Płachety, a ten w dogodnej sytuacji wyraźnie się pomylił.
Holendrzy nie byli bierni. Naciskali na "Biało-Czerwonych", ale ich kolejne ataki były nieskuteczne. W polskiej bramce dwoił się i troił Fabiański. W końcu podopieczni Franka de Boera zdołali wyrównać. Jan Bednarek faulował w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę na gola w perfekcyjny sposób zamienił Depay.
Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:2. Ekipa "Oranje" decydujący cios zadała w 85. minucie. Wówczas do siatki trafił Wijnaldum i tym samym dał zwycięstwo swojej drużynie.
Polacy rywalizację w grupie zakończyli na trzecim miejscu z 7 punktami na koncie. Holandia zajęła drugą lokatę - 11 "oczek". Na turniej finałowy pojedzie zaś reprezentacja Włoch, która nie dała dziś szans Bośni i Hercegowinie.
Daniel Makarewicz18 Nov 2020 · 22:39