Polska rozbiła Japonię na zakończenie Mistrzostw Świata Dywizji 1A

katatonia82, Shutterstock
Reprezentanci Polski pokonali Japonię aż 10:4 w ostatnim meczu Mistrzostw Świata Dywizji 1A. Biało-czerwoni rywalizację zakończyli na trzecim miejscu.

Nasi zawodnicy już w pierwszej tercji wbili rywalom aż sześć goli. Po tak piorunującym początku wystarczyło, że w kolejnych minutach pojedynku skupią się tylko na utrzymaniu korzystnego rezultatu. I tak też się stało, choć Polacy zdołali zdobyć jeszcze kilka bramek.

Druga tercja to już spokojniejsze tempo gry biało-czerwonych, którzy bardziej myśleli o obronie wyniku niż o jego powiększeniu. Pokonali bramkarza przeciwników jeden raz, a Japończycy odpowiedzieli tym samym - jednym trafieniem.

W trzeciej tercji polscy hokeiści wpisywali się na listę strzelców jeszcze trzykrotnie, dzięki czemu osiągnęli liczbę dziesięciu bramek w meczu. Japonia natomiast dołożyła kolejne dwa trafienia.

Biało-czerwoni ostatecznie wygrali aż 10:4, ale nie awansowali do światowej elity. Mistrzostwa ukończyli na trzecim miejscu.