Polska tenisistka w finale w Tokio!

Lbp06, wikicommons
Magdalena Linette zagra w finale turnieju WTA w Tokio. W półfinale Polka wygrała z Christiną McHale.

Awans do finału to życiowe osiągnięcie Linette. Dotychczas najlepszym wynikiem w jej karierze były dwa półfinały turniejów WTA. Pierwszy raz zagrała na tym szczeblu dwa lata temu w Baku, drugi - teraz w Tokio.

Mecz zaczął się źle dla Linette, która przegrała pierwszego seta 3:6. Kluczowe było przełamanie na początku seta, gdy Polka miała pewne problemy z rytmem gry.

Drugi set Linette zaczęła od przegranego gema, ale w dalszej fazie seta odskoczyła Amerykance. Polka popełniała już mniej błędów i drugą odsłonę wygrała 6:4.

Linette wraz z rozwojem meczu grała coraz lepiej. Dobrze serwowała, dzięki czemu mogła prowadzić akcje na własnych warunkach i doprowadziła mecz do szczęśliwego końca. Decydującego seta wygrała 6:3.
Źródło: sportowefakty.wp.pl