Polska tylko zremisowała z Białorusią. Szanse na awans iluzoryczne

mediapictures.pl/Shutterstock
Polscy szczypiorniści zremisowali z Białorusią 27:27 w swoim czwartym meczu eliminacji do Mistrzostw Europy 2018.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Dopiero od 6:6 lekką przewagę uzyskali rywale, którą utrzymali do końca pierwszej połowy. Do szatni biało-czerwoni schodzili z wynikiem 13:15.

W drugiej partii nasi zawodnicy wzięli się za odrabianie strat i już po dziesięciu minutach remisowali po 19. Potem przeciwnicy znowu odskoczyli, ale podopieczni Tałanta Dujszebajewa po raz kolejny byli w stanie odrobić straty.

Na cztery minuty przed końcem wyszli na prowadzenie 26:25, a chwilę później wygrywali 27:26. W samej końcówce dali sobie jednak wbić bramkę, nie wykorzystali ostatniej akcji i tylko zremisowali z Białorusią 27:27.

To pierwszy punkt Polaków w tych eliminacjach. Szanse na awans na Euro 2018 są już tylko iluzoryczne. Biało-czerwoni musieliby wygrać dwa pozostałe spotkania i liczyć korzystne wyniki w innych meczach.