Polska w półfinale mistrzostw Europy! Sukces reprezentacji koszykarzy 3x3 [WIDEO]

Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Reprezentacja Polski w koszykówce 3x3 awansowała do strefy medalowej mistrzostw Europy. W ćwierćfinale biało-czerwoni pokonali Holandię 21:14.
EURO to idealna okazja, aby zmazać plamę po nieudanym występie na igrzyskach olimpijskich. W Tokio Polacy odpadli po fazie grupowej.
Słaby wynik sprawił, że doszło do radykalnej zmiany. Powołania na mistrzostwa nie otrzymał Michael Hicks, który przez lata był liderem naszej kadry.
Pod nieobecność Polaka z amerykańskimi korzeniami inni zawodnicy wzięli na siebie większy ciężar odpowiedzialności. Dziś bohaterem został Przemysław Zamojski.
To on zdobył aż 12 punktów dla reprezentacji Polski. Spośród jego sześciu rzutów dystansowych aż cztery były celne.
Po raz pierwszy w historii Polska awansowała do półfinału mistrzostw Europy w koszykówce 3x3. O finał zagramy z Litwą.
Adam Kłos12 Sep 2021 · 17:45