Polska - Włochy: Gol w doliczonym czasie gry. Wynik meczu, składy, bramki

Reprezentacja Polski przegrała z Włochami i eksperymentami Brzęczka
fotobroda/Shutterstock
Reprezentacja Polski przegrała 0:1 z Włochami w Lidze Narodów. Postawa drużyny Jerzego Brzęczka pozostawiła wiele do życzenia.
Relację na żywo z tego spotkania przeczytasz TUTAJ.
Pierwszy kwadrans należał do Włochów, którzy całkowicie stłamsili Polaków. Już w 1. minucie z osiemnastu metrów przymierzył Jorginho, ale piłka po jego strzale tylko obiła poprzeczkę. Polska defensywa w tym fragmencie meczu wyglądała fatalnie.
Z czasem Polacy zaczęli grać nieco odważniej, ale to nasi rywale kontrolowali środek pola i stwarzali kolejne sytuacje. W 30. minucie piłkarze z Włoch znów trafili w poprzeczkę. Tym razem Chiesa uderzył na wślizgu i centymetrów zabrakło, by piłka wpadła do siatki.
W kolejnych minutach świetne interwencje dołożył Wojciech Szczęsny. Golkiper w trzech sytuacjach pokazał najwyższe umiejętności. Na szczególne brawa Polak zasłużył, gdy popisał się fenomenalną paradą po główce Chielliniego.
Polacy jedyną groźną sytuację mieli w 33. minucie, gdy szybką kontrę starał się wykończyć Milik, ale obrońca zdołał zablokować strzał napastnika. W pierwszej połowie polska reprezentacja grała bez nominalnych skrzydłowych i było to widoczne gołym okiem. Podopieczni Jerzego Brzęczka nie byli w stanie oddać nawet jednego celnego strzału na bramkę Donnarummy.
W przerwie Jerzy Brzęczek dokonał zmian w taktyce. Na boisku pojawili się Grosicki i Błaszczykowski i Polska od razu zaczęła grać lepiej. Włosi nie mieli już tak dużo miejsca w środku pola. W 57. minucie po zamieszaniu w polu karnym rywali groźnie uderzał Zieliński.
W ostatnich minutach obie ekipy mogły zdobyć bramkę na wagę trzech punktów, ale Włosi najpierw dali się złapać w prostej sytuacji na spalonym, a potem dobrą okazję zmarnował Bernardeschi. W 73. minucie za to Polacy wyprowadzili kontrę, ale ani Grosicki, ani Milik nie byli w stanie pokonać golkipera rywali.
W doliczonym czasie gry Włosi zadali decydujący cios. Po rzucie rożnym trafił Biraghi i porażka Polaków stała się faktem.
Daniel Makarewicz14 Oct 2018 · 22:36