Polski mecz w lidze rosyjskiej. Zwycięstwo Urału Jekaterynburg

Ural Jekaterynburg
Urał Jekaterynburg wygrał u siebie z Dynamem Moskwa 2:1 (1:1) w meczu 27. kolejki Priemjer Ligi. W ekipie gospodarzy zagrali Rafał Augustyniak i Michał Kucharczyk.
Urał prowadził od 22. minuty, kiedy Othman El Kabir wbiegł w pole karne i uderzył precyzyjnie w długi róg.
Goście odpowiedzieli po dziewięciu minutach. Pomógł im Roman Jemieljanow, trafiając do własnej bramki.
Gospodarzom zwycięstwo zapewnił w doliczonym czasie gry Pawieł Pogriebniak. 36-letni napastnik znakomicie odnalazł się w polu karnym i strzelił decydującego gola.
W barwach Urału 90 minut rozegrał Rafał Augustyniak, a do 67. minuty na boisku przebywał Michał Kucharczyk. Rezerwowym był Maciej Wilusz. Tak samo jak w zespole Dynama Sebastian Szymański, który wraca do formy po przymusowej pauzie z powodu zakażenia koronawirusem.
W tabeli rosyjskiej ekstraklasy drużyna z Jekaterynburga po czwartym z rzędu spotkaniu bez porażki awansowała na siódme miejsce, ma na koncie 35 punktów.
Piłkarze z Moskwy w ostatnich czterech meczach nie zwyciężyli ani razu, są na dziewiątej pozycji z dorobkiem 32 punktów.