Nadchodzące

Polski mecz w MLS. Grał tylko Przemysław Frankowski

Przemysław Frankowski
Źródło zdjęcia: Marcin Kadziolka / shutterstock.com

Piłkarze Chicago Fire ulegli u siebie FC Cincinnati 1:2 (1:1) w sobotnim meczu Major League Soccer.

Na SeatGeek Stadium w Bridgeview w podstawowym składzie gospodarzy wybiegł na murawę Przemysław Frankowski. Pomocnika reprezentacji Polski zastąpił kwadrans przed końcem Węgier Nemanja Nikolic. Całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych gości obserwował natomiast Przemysław Tytoń.

Zespół z Ohio objął prowadzenie już w pierwszej minucie spotkania, kiedy to celnie przymierzył z kilku metrów Kostarykanin Allan Cruz. Dwadzieścia minut przed przerwą pierwszy podyktowany rzut karny zmarnował Nicolas Gaitan.

Argentyńczyk powtórzył swój wyczyn w doliczonym czasie pierwszej połowy, ale zrehabilitował się szybką i skuteczną dobitką, doprowadzając do wyrównania. Siedem minut przed końcem losy konfrontacji na korzyść przyjezdnych rozstrzygnął uderzeniem w długi róg Nigeryjczyk Fanendo Adi.

"Strażacy" po trzeciej porażce w czterech ostatnich meczach spadli na dziesiąte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Drużyna z Ohio natomiast po drugim zwycięstwie z rzędu nadal jest ostatnia w tej klasyfikacji. Oba zespoły dzieli w tym momencie pięć punktów.