"Polski mecz" we Francji na korzyść Frankowskiego. Lens dalej zaskakuje w Ligue 1 [WIDEO]

Icon Sport/Pressfocus
RC Lens pokonało Clermont Foot 2:1 (0:1). W meczu udział wzięli Przemysław Frankowski oraz Mateusz Wieteska, czyli reprezentanci Polski powołani na tegoroczny mundial.
W wyjściowych składach na mecz RC Lens - Clermont Foot znalazło się dwóch reprezentantów Polski. W barwach gospodarzy zameldował się Przemysław Frankowski, zaś w drużynie przyjezdnych wystąpił Mateusz Wieteska. Ponadto na ławce rezerwowych wylądował Łukasz Poręba.
Spotkanie mogło rozpocząć się idealnie dla byłego piłkarza Legii Warszawa. Już w 4. minucie Wieteska znalazł się w świetnej sytuacji bramkowej, lecz jego uderzenie głową wylądowało wprost w rękawicach bramkarza.
Swoje dorzucał też Przemysław Frankowski, którego podania siały popłoch w szeregach defensywy rywala. Klubowym kolegom wahadłowego brakowało jednak skuteczności i do 39. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis.
Impas przerwał zawodnik Lens, ale w sposób, którego mógł tylko żałować. Salis Abdul Samed popełnił kosztowny błąd i wpakował piłkę do własnej bramki.
Gospodarze wyrównali dopiero po przerwie. W 60. minucie na piłkę wbitą w pole karne zapolował Wesley Said.
Niedługo później, bo w 68. minucie, prowadzenie Lens dał Seko Fofana. Niezawodny Iworyjczyk poszedł na przebój i umieścił piłkę między nogami bramkarza.
Wypracowanej w ten sposób przewagi Lens nie oddało do końca spotkania. Gospodarze wygrali 2:1 (0:1), umocnili się na pozycji wicelidera, a Frankowski i Wieteska pojadą na zgrupowanie mając za sobą dobre, pełne występy w Ligue 1.
Hubert Kowalczyk12 Nov 2022 · 18:50