Polski napastnik zaszalał w MLS! Gol i dwie asysty [WIDEO]

Thomas Hilmes, wikipedia
Philadelphia Union pokonała u siebie DC United 3:1 w sobotnim meczu amerykańskiej Major League Soccer. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Kacper Przybyłko, dla którego było to 12. trafienie w sezonie. Oprócz tego Polak zanotował dwie asysty.
Przybyłko otworzył wynik już w piątej minucie spotkania. Wykorzystał dośrodkowanie z lewego skrzydła i strzałem lewą nogą z kilku metrów nie dał żadnych szans bramkarzowi.
Minął nieco ponad kwadrans gry i było 2:0. Brenden Aaronson, po świetnym podaniu Przybyłki, stanął "oko w oko" z golkiperem i płaskim uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce.
Miejscowi trzeci raz trafili jeszcze w pierwszej połowie po indywidualnej akcji w polu karnym Ilsinho, któremu piłkę dograł Przybyłko. Goście zdołali odpowiedzieć po przerwie jednym trafieniem. Honorowego gola strzelił dla nich Luciano Acosta.
Po tym zwycięstwie drużyna ze Pensylwanii zajmuje drugie miejsce w Konferencji Wschodniej ze zdobytymi 48 punktami. W następnym meczu zmierzy się z liderującą Atlantą United.
90 minut w barwach Chicago Fire rozegrał Przemysław Frankowski. Jego zespół przegrał na wyjeździe z New England Revolution. Po tej porażce ekipa z Illinois ma na swoim koncie 33 "oczka" i plasuje się na 10. pozycji.