Polski sprinter ze srebrem igrzysk paraolimpijskich. Ustanowił nowy rekord Europy! [WIDEO]

Michał Derus ze znakomitej strony zaprezentował się w biegu na 100 metrów podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Polski sprinter sięgnął po srebrny medal i stanowił nowy rekord Europy.
Dotychczas niepełnosprawni sportowcy z naszego kraju zdobyli w stolicy Japonii trzy medale. Jeden z nich może jednak zostać odebrany "Biało-Czerwonym" ze względu na dopingową wpadkę. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Kolejne godziny przyniosły na szczęście zdecydowanie lepsze wieści. Wszystko za sprawą Michała Derusa i jego świetnego występu w biegu na 100 metrów.
Polak już w eliminacjach pokazał dużą moc. W końcówce biegu specjalnie zwolnił, aby zachować więcej sił na finał. W nim zaprezentował się naprawdę znakomicie.
Nasz reprezentant dobiegł do mety w czasie 10,61 sekundy. Ten rezultat to nie tylko jego rekord życiowy, ale też najlepszy wynik w historii na Starym Kontynencie. Dało mu to drugie miejsce
Po złoto sięgnął Brazylijczyk Ferreira dos Santos, który z czasem 10,53 sekundy ustanowił nowy rekord paraolimpijski. Trzecie miejsce zajął jego rodak, Junior.
Dla Derusa to drugi medal igrzysk paraolimpijskich w karierze. Przed pięcioma laty w Rio de Janeiro Polak także zdobył srebrny krążek.
Maciej Pietrasik27 Aug 2021 · 13:38