Polskie deble odpadły z Australian Open

Nie ma już polskich debli w Australian Open. W drugiej rundzie z turnieju odpadli Jerzy Janowicz z Mariuszem Fyrstenbergiem i Łukasz Kubot z Marcinem Matkowskim.

Pierwszy z naszych duetów przegrał z rozstawionymi z "siódemką" Jamie Murrayem i Bruno Soaresem 5:7, 3:6. Losy inauguracyjnej partii rozstrzygnęły się w 12. gemie, gdy Fyrstenberg dał się zaskoczyć dwóm returnom. Bylo 0-40. Po chwili Polak popełnił podwójny błąd serwisowy i pierwszy set padł łupem brytyjsko-brazylijskiego duetu. W drugim secie Janowicz z Fyrstenbergiem nie potrafili już odwrócić losów gry.

Z kolei Kubot i Matkowski przegrali z weteranami kortów - 37-letnim Radkiem Stepankiem i 43-letnim Danielem Nestorem 6:7, 1:6. Na początku pierwszego seta nic nie zwiastowało porażki Polaków. To nasi zawodnicy mieli więcej break-pointów, ale nie wykorzystali szansy na przełamanie rywali. Walczyli jednak dzielnie. Przy stanie 5:3 Stepanek i Nestor mieli dwie piłki setowe. Kubot i Matkowski się obronili, doprowadzili do tie-breaka, ale w nim musieli uznać wyższość czesko-kanadyjskiej pary. W drugim secie Polacy nie mieli nic do powiedzenia. Zupełnie nie radzili sobie ze świetnie grającymi rywalami i wysoko przegrali.

Jerzy Janowicz, Mariusz Fyrstenberg - Jamie Muray, Bruno Soares 5:7, 3:6

Łukasz Kubot, Marcin Matkowski - Radek Stepanek, Daniel Nestor 6:7, 1:6