Polskie siatkarki w ćwierćfinale mistrzostw Europy! Zwycięstwo po problemach w pierwszym secie [WIDEO]

Michał Laudy/Pressfocus
Polskie siatkarki awansowały do ćwierćfinału mistrzostw Europy. W pierwszym meczu fazy pucharowej biało-czerwone w czterech setach pokonały Ukrainki.
W fazie grupowej biało-czerwone rozegrały pięć spotkań. Zanotowały w nich cztery zwycięstwa, przegrywając tylko z Bułgarią. W swojej grupie Ukrainki zajęły trzecią lokatę.
Polki źle rozpoczęły dzisiejszy mecz. Nasze zawodniczki regularnie oddawały punkty rywalkom, fatalnie serwując. Błędy na zagrywce popełniły m.in. Klaudia Alagierska czy Justyna Łukasik. Pod siatką słabo radziła sobie też Magdalena Stysiak. Pierwszego seta Polki przegrały do 21.
W drugim secie na szczęście nastąpiło przełamanie polskich siatkarek. Pomimo słabego początku i wyniku 7:11, podopieczne Jacka Nawrockiego najpierw doprowadziły do remisu, a potem odskoczyły rywalkom. Świetnie punktowały Alagierska i Stysiak. Ta druga mocnym atakiem zakończyła drugiego seta wygranego wynikiem 25:21.
Największą bronią Ukrainy był dziś skuteczny blok. Już po dwóch setach Julia Gerasimowa miała na koncie pięć punktów zdobytych po skutecznym zablokowaniu polskich zawodniczek.
Początek trzeciego seta należał do duetu Zuzanna Górecka - Zuzanna Efimienko-Młotkowska. Skuteczne ataki oraz asy serwisowe tej dwójki pozwoliły Polkom odskoczyć na cztery punkty. Potem w poczynania naszych siatkarek wkradła się niefrasobliwość i Ukrainki wyrównały. Końcówka na szczęście należała do Polek. W decydującym momencie dwa punkty zdobyła Malwina Smarzek, zapewniając prowadzenie 2:1 w setach.
Czwarty set to już prawdziwy popis polskich siatkarek. Górecka zanotowała dwa asy serwisowe, kapitalnie z drugiej linii radziła sobie Smarzek. W pewnym momencie przewaga nad Ukrainkami wzrosła do dziewięciu punktów. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem Polek 25:17.
W ćwierćfinale Polki zagrają z reprezentacją Turcji.
Polska - Ukraina 3:1 (21:25, 25:21, 25:22, 25:17)
Adam Kłos29 Aug 2021 · 21:33