Popis Exposito i wejście smoka Picha! Remis po emocjonującym starciu we Wrocławiu [WIDEO]

Paweł Andrachiewicz/Pressfocus
Śląsk Wrocław podejmował dziś Wartę Poznań w pierwszej kolejce Ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.
Podopieczni Piotra Tworka bardzo dobrze weszli w mecz. Wyróżniającą się postacią był Szymon Czyż, który mimo braku doświadczenia, brał grę na siebie, napędzał kolejne akcje. To po dobrym zagraniu 20-latka Warta wyszła na prowadzenie. Akcję zainicjowaną na prawej stronie wykończył Jan Grzesik.
Jacek Magiera nie czekał długo ze zmianami. Już w przerwie niewidocznych Waldemara Sobotę i Lubambo Musondę zastąpili Bartłomiej Pawłowski i Robert Pich. Po kilku minutach to Słowak doprowadził do remisu.
Prawdziwą ozdobą tego meczu było jednak trafienie Erika Exposito. W 63. minucie Hiszpan zmylił obrońców i oddał perfekcyjny strzał, który wylądował w bramce Adriana Lisa.
Na kwadrans przed końcem Warta doprowadziła do remisu. Mateusz Czyżycki zebrał piłkę po rzucie rożnym, zdecydował się na uderzenie, a piłka wpadła do siatki po rykoszecie od jednego z obrońców Śląska. Więcej trafień we Wrocławiu już nie oglądaliśmy. Obie drużyny podzieliły się punktami.
W następnej kolejce Warta zagra u siebie z Pogonią Szczecin. Zespół Śląska czeka wyjazd do Krakowa na mecz z Cracovią. Jeszcze w środku tygodnia wrocławianie zagrają rewanż z Araratem w eliminacjach Ligi Konferencji. Ekipa Magiery ma dwubramkową zaliczkę.
Adam Kłos25 Jul 2021 · 19:22