Popis Igi Świątek! Polska tenisistka grała koncertowo i zameldowała się w półfinale! [WIDEO]

Xinhua / Press Focus
Iga Świątek pokonała Danielle Collins w ćwierćfinale turnieju WTA w Adelajdzie. Rywalka skreczowała w drugim secie.
Iga Świątek idzie jak burza w turnieju WTA w Adelajdzie. Świątek najpierw bez większych problemów pokonała Madison Brengle, a potem nie dała szans Madison Inglis. Dziś za to przyszło jej się mierzyć z rywalką z wyższej półki.
Na drodze 19-latki z Raszyna stanęła Danielle Collins. Amerykanka w poprzedniej rundzie niespodziewanie wyeliminowała najwyżej rozstawioną Ashleigh Barty.
Świątek znakomicie weszła w mecz. Swoje podanie wygrała bez straty punktu, a po chwilę przełamała rywalkę. Polka następnie wyszła na prowadzenie 3:0, jednak wówczas z letargu ocknęła się Collins. 27-latka wygrała dwa kolejne gemy i wydawało się, że losy seta będą ważyły się do samego końca.
Tak się jednak nie stało. Świątek pokazała wielką moc. Dwa razy przełamała rywalkę i tę część spotkania zamknęła wynikiem 6:2. Zajęło to jej 39 minut.
Druga partia to ciąg dalszy popisu polskiej tenisistki. Świątek najpierw obroniła trzy break pointy, by w kolejnym gemie przełamać rywalkę. Po zagraniach Polki ręce same składały się do oklasków.
Przy stanie 3:0 Collins poprosiła o przerwę medyczną i rywalizacja została wstrzymana. Amerykanka wróciła na kort, jednak po kilku wymianach poddała mecz.
W kolejnym pojedynku Świątek zmierzy się z Jil Belen Teichmann. Szwajcarska tenisistka w ćwierćfinale po trzygodzinnym boju pokonała Anastasiję Sevastovą.
Daniel Makarewicz25 Feb 2021 · 10:15