Popis Dawida Kownackiego w sparingu. Hat-trick i asysta Polaka! [VIDEO]

Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Dawid Kownacki błysnął w sparingowym meczu Sampdorii z Ligorną. Polak popisał się hat-trickiem i zaliczył asystę, a jego drużyna ograła czwartoligowca aż 7:0.
Do przerwy nie zanosiło się na tak wysoki wynik. Choć trener Marco Giampaolo posłał na boisko Fabio Quagliarellę, Duvana Zapatę, Gastona Ramireza, Dennisa Praeta, Karola Linettego, czy Bartosza Bereszyńskiego, a więc swoich czołowych piłkarzy, to żaden z graczy Sampdorii nie potrafił wbić piłki do bramki.
Sytuacja zmieniła się wraz z wejściem Kownackiego, który zameldował się na boisku na początku drugiej połowy. Były piłkarz Lecha wykańczał ataki z zimną krwią, a przy piątym golu dla swojej drużyny zapisał na swoim koncie asystę. Jego akcje można obejrzeć w poniższym filmie.
Kownacki w tym sezonie zaliczył dwanaście oficjalnych meczów w barwach Sampdorii. Choć na boisku przebywał tylko nieco ponad 250 minut, to zdołał strzelić sześć goli i zaliczyć dwie asysty.
Sampdoria w najbliższej kolejce ligi włoskiej zmierzy się na własnym boisku z Fiorentiną. Początek meczu w niedzielę o 15:00.
Źródło: Sportowe Fakty, Sampdoria