Popisowe zwycięstwo Igi Świątek. Polka zagra o półfinał z byłą liderką rankingu [WIDEO]

Iga Świątek pokonała Leylah Fernandez 6:1 6:2. Polka w ćwierćfinale turnieju w Adelaide zagra z Wiktorią Azarenką.
20-latka znakomicie rozpoczęła zmagania w nowym roku. W pierwszym meczu na kortach w Adelaide pokonała Darię Saville. Teraz nie dała szans finalistce ubiegłorocznego US Open.
W pierwszym secie Fernandez tylko przez moment potrafiła postawić opór. Przy pierwszym gemie serwisowym Kanadyjka obroniła dwa break pointy i doprowadziła do remisu 1:1.
Kolejnych pięć gemów padło jednak łupem naszej tenisistki. Świątek grała bardzo pewnie, wiedziała, kiedy może doskoczyć do siatki i aktywniej zaatakować rywalkę. Pierwszego seta wygrała 6:1.
W drugiej części spotkania Polka podtrzymała kapitalną dyspozycję. Notowała więcej skutecznych akcji od Kanadyjki i pewnie serwowała. Dwa gemy przy własnym podaniu wygrała bez straty punkty. Fernandez zdołała obronić aż cztery piłki meczowe, ale w końcu musiała uznać wyższość Świątek.
W ćwierćfinale turnieju w Adelaide Świątek zmierzy się z Wiktorią Azarenką. Białorusinka w trakcie swojej kariery potrafiła nawet przewodzić stawce w rankingu WTA. Aktualnie zajmuje ona 27. lokatę w zestawieniu najlepszych tenisistek. Świąek jest sklasyfikowana na dziewiątym miejscu.
Adam Kłos06 Jan 2022 · 06:45