Porażka Anderlechtu, 27 gol Teodorczyka w sezonie [VIDEO]

mediapictures.pl/Shutterstock
Piłkarze KV Mechelen wygrali u siebie z Anderlechtem Bruksela 3:2 (2:0) w sobotnim spotkaniu 29. kolejki belgijskiej Jupiler Pro League. Była to piąta porażka "Fiołków" w bieżących rozgrywkach.

Na Argos Oil Stadion Achter de Kazerne całe zawody w szeregach gości zaliczył Łukasz Teodorczyk. Napastnik reprezentacji Polski dziewięć minut po przerwie strzałem z bliska zdobył kontaktowego gola. Było to jego już dziewiętnaste trafienie w lidze w tym sezonie, a łącznie we wszystkich rozgrywkach dwudzieste siódme.

Dziewiętnaście minut przed końcem wyrównał uderzeniem głową Holender Bram Nuytinck, ale stołeczna drużyna nie cieszyła się długo z korzystnego wyniku. Pięć minut przed końcem zajmujące drugą pozycję w tabeli "Fiołki" pogrążył kapitalną szarżą w pole karne i strzałem pod poprzeczkę Tim Matthys.

Czterokrotni mistrzowie Belgii, dla których wcześniej bramki jeszcze w pierwszej połowie w niespełna pięć minut zdobyli Seth De Witte i Jordi Vanlerberghe, dzięki czternastej wygranej w sezonie awansowali na piąte miejsce w klasyfikacji.

* * * * * *
KV Mechelen - Anderlecht Bruksela 3:2 (2:0)
Bramki: De Witte 27-karny, Vanlerberghe 31, Matthys 85 - Teodorczyk 54, Nuytinck 71.