Porażka Ankaragucu w Stambule, grał Michał Pazdan

Twitter
Basaksehir pokonał u siebie Ankaragucu 2:1 (0:1) w niedzielnym spotkaniu 32. kolejki tureckiej Super Lig.
Na Fatih Terim Stadyumu w Stambule całe zawody w szeregach gości zaliczył Michał Pazdan. Obrońca reprezentacji Polski w drugiej połowie ujrzał żółtą kartkę.
Niespodziewanie prowadzenie drużynie z Ankary zapewnił po siedemnastu minutach gry Tyler Boyd. Nowozelandczyk popisał się świetnym uderzeniem w krótki róg.
Zaledwie minutę po przerwie wyrównał z bliska Riad Bajić. Bośniak zaimponował efektownym strzałem piętą po koronkowej wymianie podań ekipy znad Bosforu.
Siedemnaście minut po zmianie stron losy konfrontacji rozstrzygnął Robinho. Brazylijczyk dobił z ostrego kąta w długi róg po niepewnej interwencji Korcana Celikaya.
Drużyna ze Stambułu po dziewiętnastej wygranej w sezonie umocniła się na drugim miejscu w tabeli, zrównując się dorobkiem z prowadzącym w klasyfikacji Galatasaray. Zespół z Ankary natomiast doznał piętnastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na czternastej lokacie w klasyfikacji.