Porażka AS Monaco w Akwitanii, Kamil Glik na ławce rezerwowych

charnsitr / shutterstock.com
Piłkarze Girondins Bordeaux pokonali przed własną publicznością AS Monaco 2:1 (1:1) w pierwszym niedzielnym meczu 14. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade Matmut-Atlantique całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych obserwował Kamil Glik. Prowadzenie gościom po kwadransie gry zapewnił strzałem w krótki róg Islam Slimani. Algierczyk w drugiej połowie ujrzał czerwoną kartkę i nie dokończył spotkania.
Szesnaście minut przed przerwą wyrównał uderzeniem głową Brazylijczyk Pablo. Po zmianie stron podyktowany rzut karny wykorzystał Nicolas de Preville, który wcześniej zaliczył również asystę.
Zespół z Akwitanii po szóstym zwycięstwie w sezonie awansował na trzecie miejsce w tabeli. Ekipa z Księstwa doznała natomiast szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i spadła na czternastą lokatę w klasyfikacji.