Porażka Broendby w derbach, asysta Wilczka

brondby.com
FC Kopenhaga pokonała u siebie Broendby Kopenhaga 3:1 (1:0) w niedzielnym meczu piątej kolejki rozgrywek duńskiej Superligi.
Na Telia Parken prowadzenie gospodarzom zapewnił dziesięć minut przed przerwą uderzeniem z rzutu wolnego Robert Skov.
Sześć minut po zmianie stron wyrównał płaskim strzałem zza linii pola karnego Ante Erceg. Chorwatowi asystował przy tym trafieniu Kamil Wilczek, którego dwanaście minut przed końcem zastąpił Mikael Uhre.
Minutę wcześniej prowadzenie lokalnym rywalom odzyskał Nicolaj Thomsen. Cztery minuty później losy konfrontacji rozstrzygnął Viktor Fischer, który zaliczył również asystę przy drugim golu dla podopiecznych Stale Solbakkena.
FC Kopenhaga po czwartym zwycięstwie z rzędu awansowała na pozycję lidera tabeli. Broendby doznało natomiast pierwszej porażki i spadło na trzecią lokatę w klasyfikacji.