Porażka Celty Vigo w Las Palmas

Piłkarze UD Las Palmas wygrali u siebie z Celtą Vigo 2:1 (1:1) w trzecim niedzielnym spotkaniu 22. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio de Gran Canaria goście objęli prowadzenie już po pięciu minutach gry, kiedy to świetnie zagranie Iago Aspasa wykorzystał Belg Theo Bongonda i precyzyjnym uderzeniem w długi róg zaskoczył bramkarza beniaminka.

Wyrównał dwanaście minut przed przerwą z rzutu karnego Jonathan Viera. Szesnaście minut przed końcem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Chilijczyk Fabian Orellana.

Grający w przewadze miejscowi zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść dopiero w doliczonym czasie, kiedy to swojego czwartego gola w sezonie zdobył Brazylijczyk Willian Jose.

Dzięki piątej wygranej w bieżących rozgrywkach zespół z Wysp Kanaryjskich awansował na szesnaste miejsce w tabeli. Ekipa z Galicji natomiast doznała ósmej porażki i pozostała na siódmej pozycji w klasyfikacji.