Porażka Chelsea z Bournemouth! Czyste konto Boruca

Vlad1988/Shutterstock
Chelsea Londyn uległa przed własną publicznością AFC Bournemouth 0:1 (0:0) w ostatnim sobotnim spotkaniu 15. kolejki angielskiej Premier League.

Na Stamford Bridge cały mecz między słupkami gości zaliczył Artur Boruc. Reprezentant Polski pokazał się z dobrej strony zwłaszcza w pierwszej połowie, broniąc m.in. groźne uderzenie Brazylijczyka Oscara.

Zwycięskiego gola dla "The Cherries" zdobył siedem minut przed końcem, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i sporym zamieszaniu, strzałem z kilku metrów Glenn Murray. Dzięki trzeciej wygranej w sezonie zespół beniaminka z południa Anglii opuścił strefę spadkową i awansował na siedemnaste miejsce w tabeli.

"The Blues" natomiast doznali już ósmej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na czternastej pozycji w klasyfikacji. Obie drużyny po sobotnim meczu dzielą teraz tylko dwa punkty.