Porażka Chievo z Cagliari, grali Polacy

Anton_Ivanov / shutterstock.com
Piłkarze Chievo Verona przegrali przed własną publicznością z Cagliari Calcio 0:3 (0:3) w piątkowym meczu 29. kolejki włoskiej Serie A.
Wszystkie bramki na Stadio Marc'Antonio Bentegodi padły w pierwszej połowie. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Fabio Pisacane, który najwyżej wyskoczył do piłki dośrodkowanej przez Lukę Pellegriniego i uderzeniem głową umieścił ją w siatce.
W 33. minucie Joao Pedro wykorzystał dośrodkowanie Fabio Pisacane i pewnym strzałem pokonał golkipera rywali. Dziesięć minut później wynik starcia na 3:0 ustalił Artur Ionita, a przy jego trafieniu asystował Fabrizio Cacciatore.
Mecz w wyjściowej jedenastce Chievo rozpoczęło dwóch Polaków - Mariusz Stępiński, który przebywał na placy gry w pełnym wymiarze czasu oraz Paweł Jaroszyński, który opuścił boisko w 53. minucie.
Podopieczni Domenico Di Carlo przegrali 17. ligowy mecz i z dorobkiem zaledwie 11 punktów zajmują ostatnie, 20. miejsce. Drużyna Rolando Marana ma na koncie 33 "oczka", co daje jej aktualnie 13. lokatę.