Porażka Espanyolu na własnym boisku

Christian Bertrand/Shutterstock
Espanyol Barcelona uległ u siebie Betisowi Sewilla 1:3 (1:1) w drugim niedzielnym meczu 16. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na RCDE Stadium prowadzenie gospodarzom zapewnił Sergio Garcia, który w polu karnym wykończył precyzyjne zagranie Brazylijczyka Leo Baptistao.
Siedem minut wcześniej rzut karny dla gości zmarnował Giovani Lo Celso. Argentyńczyk zrehabilitował się dwie minuty przed przerwą, doprowadzając do wyrównania po efektownej szarży i asyście Sergio Canalesa.
Pięć minut przed końcem drugiego gola dla "Verdiblancos" strzelił Cristian Tello, kapitalnie wykonując rzut wolny. Sukces przyjezdnych przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie gry Kostarykanin Oscar Duarte, niefortunnie kierując piłkę do własnej bramki.
Zespół z Andaluzji po trzecim z rzędu zwycięstwie awansował na piąte miejsce w tabeli. "Papużki" doznały natomiast piątej kolejnej porażki i spadły na jedenastą lokatę.