Porażka FC St. Pauli w Kilonii, grał Waldemar Sobota

Stomptown Footy
Kieler SV Holstein 1900 pokonał u siebie FC St. Pauli 2:1 (1:0) w jedynym poniedziałkowym spotkaniu 21. kolejki rozgrywek 2. Bundesligi.
W szeregach gości w podstawowym składzie wybiegł na murawę Waldemar Sobota. Jedenaście minut przed końcem Polaka zastąpił Boris Tashchi.
Prowadzenie gospodarzom zapewnił kwadrans przed przerwą Salih Ozcan, wykorzystując sytuację sam na sam. Siedem minut po zmianie stron wyrównał Henk Veerman. Holender minął w polu karnym rywali obrońcę i płaskim strzałem doprowadził do wyrównania.
Siedemnaście minut później Janni-Luca Serra skierował głową z bliska piłkę do siatki po sprytnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Saliha Ozcana, który do gola dołożył asystę. Przyjezdni mieli jeszcze doskonałą szansę na wyrównanie, ale już w doliczonym czasie gry Veerman zmarnował podyktowany po analizie VAR rzut karny.
Zespół z Kilonii utrzymał już korzystny wynik i po ósmym zwycięstwie w sezonie awansował na szóste miejsce w tabeli. Ekipa z Hamburga doznała natomiast dziewiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostała na piętnastej lokacie w klasyfikacji.