Porażka Fortuny Duesseldorf. Grał Dawid Kownacki

Dziurek / shutterstock.com
SC Freiburg wygrało na wyjeździe z Fortuną Dusseldorf 2:1 (1:1) w niedzielnym meczu 6. kolejki niemieckiej ekstraklasy.
Gospodarze objęli prowadzenie w 42. minucie za sprawą trafienia Rouwena Henningsa, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Erika Thommy'ego i głową trafił do siatki.
Trzy minuty później przyjezdni doprowadzili do wyrównania po tym jak, do pustej bramki trafił Jonathan Schmid. Przy jego trafieniu asystował Christian Gunter.
Goście w 64. minucie mogli powiększyć przewagę, bowiem sędzia podyktował dla nich rzut karny. Jedenastki na gola nie zdołał jednak zamienić Lucas Holer. Dopiero w 81. minucie gola na wagę zwycięstwa SC Freiburg strzelił Luca Waldschmidt. Niemiecki napastnik strzałem z krawędzi pola karnego pokonał Zackary'ego Steffena.
Mecz w pierwszym składzie Fortuny rozpoczął Dawid Kownacki. Polak grał do 76. minuty, gdy na boisku zastąpił go Opoku Ampomah.
Podopieczni Friedhelma Funkela mają na koncie cztery punkty i zajmują trzynaste miejsce w tabeli. Zespół prowadzony przez Christiana Streicha z dorobkiem trzynasty "oczek" plasuje się na trzeciej pozycji.
Marcin Karbowski29 Sep 2019 · 18:24