Porażka Fortuny z Bayerem Leverkusen, grał Kamiński

Jeollo, wikipedia
Bayern Leverkusen pokonał na wyjeździe Fortunę Dusseldorf 2:1 (0:0) w środowym meczu 5. kolejki niemieckiej ekstraklasy.
Dwa gole na Esprit Arena strzelił Kevin Volland. Napastnik po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 51. minucie. Wówczas Dominik Kohr zagrał piłkę bezpośrednio z rzutu rożnego, a Volland wykończył akcję precyzyjnym uderzeniem.
26-latek podwyższył prowadzenie "Aptekarzy" dziewięć minut później, kiedy po zagraniu Kaia Havertza znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i strzałem głową pokonał golkipera rywali.
Jedynego gola dla gospodarzy strzelił w doliczonym czasie gry Rouwen Hennings, który skutecznie egzekwował rzut karny.
Podopieczni Heiko Herrlicha z dorobkiem sześciu punktów zajmują 10. miejsce w tabeli Bundesligi. Zawodnicy Friedhelma Funkela uzbierali dotąd pięć "oczek", co daje im 14. lokatę.