Porażka Guingamp na własnym boisku

Presko, wikipedia
Toulouse FC przez ponad godzinę musiał grać w "10" w sobotnim meczu 4. kolejki francuskiej Ligue 1. Mimo tego, pokonał na wyjeździe EA Guingamp 2:1.
Goście objęli prowadzenie po niecałych 120 sekundach. Max Gradel wbiegł w pole karne i strzałem lewą nogą pokonał bramkarza rywali. Minęło 10 minut i było 2:0. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zgraniu piłki, strzałem z kilku metrów do siatki trafił Ibrahim Sangare.
W 26. minucie nastroje w ekipie przyjezdnych nie były już tak doskonałe. Drugą żółtą kartkę otrzymał bowiem Jeanclair Todibo. Jego zespół przez ponad godzinę musiał radzić sobie w "10". Miejscowi grę w przewadze wykorzystali tuż przed przerwą. Gola głową strzelił Marcus Thuram po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Nicolasa Benezeta.
Po tej wygranej podopieczni Alaina Candrevy zajmują trzecie miejsce w tabeli z dziewięcioma punktami na koncie. W następnej kolejce zagrają u siebie z AS Monaco.
Natomiast zespół prowadzony przez Antoine'a Kombouare'go nie zdobył jeszcze ani jednego punktu i jest ostatni. Jego kolejnym rywalem będzie na wyjeździe Olympique Marsylia.