Porażka Herthy Berlin w ostatnim meczu ligowym. Krzysztof Piątek bez gola

MediaPictures.pl / Shutterstock.com
Hertha Berlin przegrała z Borussią Mönchengladbach 1:2 (0:1) w meczu 34. kolejki Bundesligi. W wyjściowym składzie gości znalazł się Krzysztof Piątek.
Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia gospodarzy. Już w 7. minucie na listę strzelców wpisał Jonas Hofmann, który wykorzystał podanie Breela Embolo.
Przed przerwą swoje szanse na podwyższenie prowadzenia Borussii mieli m.in. Stindl oraz właśnie wspomniany wyżej Embolo. Ostatecznie więcej goli w pierwszej połowie nie padło.
W drugiej części gry gospodarze dołożyli jeszcze jedno trafienie. Do siatki zespołu z Berlina trafił wreszcie Embolo. W końcówce honor gości uratował Vedad Ibisević.
Ostatecznie Borussia wygrała 2:1 i w przyszłym sezonie zagra w Lidze Mistrzów. Hertha zakończyła rozgrywki na 10. lokacie.
Krzysztof Piątek znalazł się w wyjściowej jedenastce Herthy. Polak rozegrał pełny mecz, ale nie trafił do siatki.
Bilans Piątka w Bundeslidze to 4 gole i asysta.