Porażka Igi Świątek w Cincinnati! Nieudany powrót polskiej tenisistki do gry

Lukasz Sobala / PressFocus
Iga Świątek błyskawicznie odpadła z turnieju singlowego w Cincinnati. Polka w dwóch setach przegrała z Ons Jabeur.
20-latka pojawiła się na korcie po raz pierwszy od czasu porażki z Paulą Badosą w trakcie igrzysk olimpijskich. Jej rywalką była Tunezyjka, która wcześniej zdołała ją wyeliminować podczas tegorocznego Wimbledonu. Dziś niestety nie udało jej się wziąć rewanżu.
Już pierwszy gem mógł zwiastować problemy. Świątek co prawda zdołała go wygrać, jednak musiała bronić aż trzy break pointy. Przy drugiej okazji Jabeur już udało się przełamać Polkę.
Zawodniczka z Tunezji grała bardzo pewnie przy swoim podaniu, uniemożliwiając Świątek odrobienie strat. W całym meczu Jabeur zanotowała aż dziesięć asów serwisowych. Polka tylko raz ugrała w ten sposób punkt. Pierwszego seta Tunezyjka wygrała 6:3.
Druga część spotkania była bardzo podobna. Znów Świątek dała się przełamać w drugim gemie serwisowym, dzięki czemu rywalka objęła prowadzenie 3:1. W grze naszej zawodniczki brakowało dziś precyzji, co tylko napędzało dobrze dysponowaną Jabeur, która drugiego seta także wygrała wynikiem 6:3. W kolejnej rundzie Tunezyjka zagra z Petrą Kvitovą.
Kilka godzin po spotkaniu z Ons Jabeur Świątek zagrała w 1/8 finału debla na kortach w Cincinnati. Wraz z Bethanie Mattek-Sands pokonała parę Darija Jurak - Andreja Klepac. W następnej rundzie zagrają z Barborą Krejcikovą i Kateriną Siniakovą.
Adam Kłos19 Aug 2021 · 06:59