Porażka Lecha Poznań w starciu z Szachtarem Donieck

katatonia82/Shutterstock
Lech Poznań przegrał z Szachtarem Donieck 0:1 w sobotnim meczu towarzyskim rozegranym w trakcie zgrupowania w Turcji.
W pierwszej połowie lekką przewagę miał lider ukraińskiej ekstraklasy. Brakowało mu finalizacji akcji, a dobrze też w bramce Lecha spisywał się Mickey van der Hart. Po przerwie Szachtar dopiął swego i zdobył bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najsprytniej w zamieszaniu w polu karnym zachował się Serhij Krywcow.
Najlepszą sytuację do wyrównania miał Tymoteusz Puchacz. Pomocnik Lecha ograł kilku rywali, ale kiedy był już sam na sam z bramkarzem to przegrał ten bezpośredni pojedynek. Podopieczni Dariusza Żurawia podczas obozu w Belek rozegrają jeszcze dwa mecze kontrolne. Oba we wtorek 28 stycznia, a rywalami "Kolejorza" będą słoweński NK Maribor oraz serbski FC Vozdovac.