Porażka Marsylii w pierwszym półfinale Ligi Konferencji Europy! Skromny występ Arkadiusza Milika

Adil Benayache/Pressfocus
Feyenoord zrobił wielki krok w kierunku awansu do finału Ligi Konferencji Europy. Zespół z Rotterdamu wygrał 3:2 z Marsylią.
Arkadiusz Milik rozpoczął dzisiejszy mecz na ławce rezerwowych. Jorge Sampaoli w pierwszym składzie postawił na Dimitriego Payeta i Cedrika Bakambu.
Od początku meczu na stadionie w Rotterdamie panowała doskonała atmosfera. Kibice obu drużyn mocno wspierali swoich ulubieńców.
Wynik spotkania mógł otworzyć Bamba Dieng. Zawodnik Marsylii przegrał jednak pojedynek z Ofirem Marciano.
Kolejne minuty należały do gospodarzy. Najpierw Steve'a Mandandę pokonał Cyriel Dessers. Trzy minuty później Marsylia otrzymała kolejny cios, kiedy Luis Sinisterra podwyższył prowadzenie.
W końcu nastąpiła odpowiedź gości z Francji. Dieng trafił do siatki, wykorzystując asystę Bakambu. Jeszcze przed przerwą podopieczni Sampaolego doprowadzili do remisu. Na listę strzelców wpisał się Gerson.
Feyenoord kapitalnie rozpoczął drugą połowę. Już w 46. minucie Dessers skompletował dublet. Później okazję do zdobycia kolejnej bramki miał Dieng, który jednak nie potrafił po raz drugi trafić do siatki.
W 85. minucie na boisku pojawił się Arkadiusz Milik. W końcówce Polak nie zdołał doprowadzić do remisu. W 90. minucie efektownym strzałem popisał się jeszcze Payet, ale jego strzał obronił Marciano.
Marsylia przegrała 2:3. Rewanżowe starcie odbędzie się za tydzień na Stade Velodrome.
Adam Kłos28 Apr 2022 · 22:56