Porażka mistrza Polski w Lidze Mistrzyń

Dziurek/Shutterstock
MKS Selgros Lublin przegrał z Buducnostem w Podgoricy 25:29 w szóstej kolejce Ligi Mistrzyń.

W poprzednim spotkaniu w Lublinie rywalki wygrały wysoko i to one były faworytkami spotkania. I tak też zaczęło się dzisiejsze spotkanie - od prowadzenia Buducnostu najpierw 3:1, a po kilku kolejnych minutach 9:6. Przeciwniczki grały lepiej i przede wszystkim skuteczniej w ataku. Potem jednak to Polski doszły do głosu i zaczęły odrabiać straty - w 20 minucie było już 9:9. Selgros Lublin z minuty na minutę wyraźnie się rozkręcał i na przerwę schodził z prowadzeniem 13:12.

Druga odsłona to już zdecydowana dominacja ekipy z Podgoricy. Rywalki już w pierwszych minutach spotkania zdołały wyrównać i następnie wyjść na wysokie prowadzenie 19:14. Kolejne minuty to rozważna gra zawodniczek z Czarnogóry, które kontrolowały wydarzenia na parkiecie i wynik. Przewaga już niemal do końca utrzymywała się na poziomie 4-5 bramek i Selgros Lublin przegrał ostatecznie pojedynek 24:29.

Buducnost Podgorica - MKS Selgros Lublin 29:25 (12:13)