Porażka Olympique Lyon w Nicei

charnsitr / shutterstock.com
Zespół OGC Nice wygrał u siebie z Olympique Lyon 2:1 (1:1) w meczu 22. kolejki Ligue 1. Dla gospodarzy to siódme ligowe spotkanie bez porażki.
Od 22. minuty goście grali w dziesiątkę po tym jak czerwoną kartkę za faul taktyczny zobaczył Fernando Marcal.
Piłkarze z Nicei wykorzystali grę w przewadze po jedenastu minutach. Kasper Dolberg przejął piłkę odbitą przez bramkarza OL i trafił z bliska do siatki.
Olympique wyrównał jeszcze przed przerwą. Karl Toko Ekambi wpakował piłkę do pustej bramki.
Chwilę później siły na boisku wyrównały się, ponieważ za niesportowe zachowanie czerwoną kartką został ukarany Adam Ounas.
Po przerwie decydującego gola dla gospodarzy strzelił ponownie Dolberg. Tym razem uprzedził obrońców gości i oddał strzał z pięciu metrów z pierwszej piłki.
W tabeli Ligue 1 Olympique Lyon zajmuje szóste miejsce, mając na koncie 32 punkty. Natomiast drużyna OGC Nice jest ósma z takim samym dorobkiem.