Porażka Piasta na początek przygotowań

asinfo.
Piast Gliwice przegrał z GKS-em Bełchatów 0:2 (0:1) w sobotnim spotkaniu sparingowym rozegranym we Wronkach.
Dla podopiecznych Waldemara Fornalika była to pierwsza gra kontrolna podczas letniego okresu przygotowawczego.
Drugoligowcy prowadzenie uzyskali minutę przed przerwą, gdy Damian Michalski wygrał w polu karnym walkę o górną piłkę i pokonał Frantiska Placha. Szesnaście minut po zmianie stron podwyższył głową Hubert Laskowski.
Swój pierwszy mecz w barwach Piasta rozegrał Patryk Sokołowski, który w kilka dni temu zasilił szeregi zespołu z Górnego Śląska. Sztab szkoleniowy gliwiczan testował również Dawida Flaszkę, Przemysław Kitę i Michaela Olczyka.