Porażka Polek z Węgierkami w el. do ME 2016 w piłce ręcznej

Reprezentantki Polski w piłce ręcznej kobiet przegrały 24:27 z Węgierkami w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2016.

To rywalki z Węgier lepiej rozpoczęły pojedynek, po 11 minutach prowadząc 7:2. W następnych minutach jednak nasze szczypiornistki wzięły się ostro do roboty i po chwili mieliśmy remis po 9. Taki stan rzeczy utrzymał się do końca pierwszej połowy - 13:13.

Drugą partię polskie zawodniczki zaczęły bardzo dobrze, ale przez fatalną skuteczność w 39 minucie przegrywały pięcioma bramkami - 16:21. Kilkanaście minut później przewaga Węgierek niemal się nie zmieniła - prowadziły 25:21 w 52 minucie. Polki nie zdołały odrobić już tych strat i przegrały ostatecznie 24:27.

To był trzeci mecz Polski w eliminacjach do Mistrzostw Europy i pierwsza porażka. Biało-czerwone zajmują drugie miejsce w grupie, prowadzą nasze dzisiejsze rywalki, reprezentantki Węgier.