Porażka polskich siatkarek. Koniec przygody na Mistrzostwach Europy

Zorro2212, wikicommons
Reprezentacja Polski kobiet w siatkówce przegrał 1:3 z reprezentacją Turcji. Porażka oznacza dla Polek koniec rywalizacji w Mistrzostwach Europy.
Gra polskich siatkarek była bardzo nierówna. Momentami Polki pokazywał bardzo wysokim poziom, by po chwili popełniać szkolne błędy. Pierwsze dwa sery padły łupem Turczynek. Najpierw wygrały seta w stosunku 22:25, kolejnego już na przewagi 25:27.
Polki obudziły się dopiero w trzecim secie. Pewna, mocna zagrywka i skuteczne ataki dały naszym reprezentantkom wygraną w secie w stosunku 25:18.
Czwarta partia toczyła się pod dyktando Polek, które osiągnęły przewagę wynoszącą kilka punktów. Od stanu 14:9 Polki zanotowały spory regres w grze i roztrwoniły prowadzenie. Turczynki doprowadziły do stanu 18:19 i nie dały już sobie wyrwać zwycięstwa w secie i w całym meczu.
Polska - Turcja 1:3 (22:25, 25:27, 25:18, 23:25)