Porażka polskich siatkarek w Lidze Narodów. Nie zdołały urwać Niemkom nawet seta

Polskie siatkarki mają za sobą kolejny mecz Ligi Narodów. Tym razem podopieczne Jacka Nawrockiego musiały uznać wyższość Niemek.
W poprzedniej kolejce "Biało- Czerwone" pokonały reprezentację Tajlandii 3:0. Dziś za to przyszło im się mierzyć z Niemkami.
Polki nie zdołały podtrzymać zwycięskiej serii. Nasze zawodniczki pierwszym secie prowadziły 23:22 i wydawało się, że mogą zaskoczyć rywalki. W kluczowych momentach jednak to Niemki przejęły inicjatywę. Odrobiły straty, by ostatecznie wygrać partię.
Drugi set miał podobny przebieg. Obie drużyny nie mogły wypracować większej zaliczki. Decydujące okazały się ostatnie piłki seta. Niemki od stanu 19:18 złapały wiatr w żagle. Odskoczyły Polkom na pięć "oczek" i wygrały 25:20.
Trzecia partia okazała się ostatnią. Nasze rywalki nieco zwolniły tempo. Polki grały z dużym animuszem i prowadziły już 17:13. Potem nastąpił przestój w naszej grze. Z tego skrzętnie skorzystały Niemki. Doprowadziły do wyrównania, a potem zamknęły seta i zarazem cały mecz.

Niemcy - Polska 3:0 (25:23, 25:20, 25:23)

Daniel Makarewicz14 Jun 2021 · 16:37