Porażka reprezentacji Polski U20. Biało-czerwoni gorsi od Holandii

YT
Reprezentacji Polski do lat 20 przegrała w meczu towarzyskim z rówieśnikami z Holandii 1:2 (0:2). Oba zespoły rywalizują w Turnieju Ośmiu Narodów.
W pierwszej połowie na stadionie w Kaliszu dwa gole strzelili piłkarze "Oranje". Najpierw do siatki trafił Zakaria Aboukhlal. Napastnik AZ Alkmaar wykorzystał sytuację sam na sam.
Prowadzenie gości podwyższył Jurgen Ekkelenkamp. Pomocnik Ajaksu Amsterdam oddał silny i skuteczny strzał z pola karnego.
Polacy odpowiedzieli na początku drugiej połowy za sprawą Tomasza Makowskiego. Piłkarz Lechii Gdańsk wykorzystał błąd obrony rywali i zdobył bramkę po silnym uderzeniu.
W tabeli Turnieju Ośmiu Narodów po czterech rozegranych meczach Polska jest szósta z dorobkiem trzech punktów, a Holandia piąta, mając na koncie pięć punktów.