Porażka Royal Excel Mouscron Peruwelz, grał Rafał Pietrzak

MediaPictures.pl/Shutterstock
Standard Liege pokonał u siebie Royal Excel Mouscron Peruwelz 4:1 (2:0) w niedzielnym meczu czwartej kolejki rozgrywek belgijskiej Jupiler League.
Na Stade Maurice Dufrasne w podstawowym składzie gości wybiegł na murawę Rafał Pietrzak. Polaka zmienił dwadzieścia minut po przerwie Serb Nemanja Antonow.
Dwubramkowe prowadzenie gospodarzom do przerwy zapewnił w niespełna dziesięć minut Maxime Lestienne. Minutę po zmianie stron podwyższył Selim Amallah. Pięć minut później Grek Konstantinos Laifis niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, ale dwie minuty przed końcem okazały sukces przypieczętował jeszcze Renaud Emond.
Zespół z Walonii doznał w ten sposób pierwszej porażki w sezonie i spadł na piąte miejsce w tabeli. "Les Rouches" natomiast po trzecim zwycięstwie w bieżących rozgrywkach awansowali na trzecią lokatę w klasyfikacji.