Porażka Sampdorii z Frosinone, grało trzech Polaków

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
UC Sampdoria przegrała przed własną publicznością z Frosinone Calcio 0:1 (0:1) w niedzielnym meczu 23. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Jedynego gola na Stadio Luigi Ferraris strzelił Daniel Ciofani. 33-letni napastnik wykorzystał dośrodkowanie Edoardo Goldaniga i uderzeniem z bliskiej odległości pokonał golkipera rywali.
Mecz w wyjściowej jedenastce ekipy "Blucerchiati" rozpoczęło dwóch polskich piłkarzy - Bartosz Bereszyński i Karol Linetty, a w pierwszym składzie Frosinone wystąpił Bartosz Salamon. Wszyscy przebywali na placu gry przez 90 minut, a Linetty w 77. minucie został ukarany żółtą kartką.
Podopieczni Marco Giampaolo zajmują obecnie 8. miejsce w tabeli włoskiej ekstraklasy i mają na koncie 33 punkty. Zawodnicy Marco Baroniego z dorobkiem 16 "oczek" plasują się na przedostatniej, 19. pozycji.