Porażka Sevilli z Atletico, grał Krychowiak

katatonia82, Shutterstock
Sevilla z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie przegrała 0:3 z Atletico Madryt, a reprezentant Polski został ukarany w 20. minucie żółtą kartką.

Pierwszy gol w tym starciu padł w 35. minucie, kiedy po asyście Griezmanna piłkę do siatki skierował po ziemi Koke. W 78. minucie niepilnowany Gabi zaskoczył bramkarza sprzed pola karnego. Trzecia bramka padła na sześć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego, gdy efektownym uderzeniem z dystansu popisał się Jackson Martinez.

W niedzielny wieczór Athletic Bilbao doznał drugiej porażki w tym sezonie. W 2. kolejce przegrał bowiem małe derby Kraju Basków z Eibar 0:2 (0:1).

Podopieczni Ernesto Valverde pokonali w czwartek Żilinę i awansowali do rozgrywek Ligi Europejskiej. Na inaugurację rozgrywek La Liga przegrali z Barceloną, którą ograli w dwumeczu o Superpuchar Hiszpanii. Eibar natomiast zainaugurował sezon wyjazdową wygraną z Granadą, jednak takiego rozstrzygnięcia nikt się nie spodziewał.

Valencia niespodziewanie zremisowała z Deportivo La Coruna 1:1. Los Che kończyli mecz w dziesiątkę. Z powodu drugiej żółtej kartki z boiska wyrzucony został w 84. minucie Barragan.

Sevilla FC - Atletico Madryt 0:3 (0:1)