Porażka SPAL z Fiorentiną. Cały mecz Thiago Cionka

alphaspirit / shutterstock
SPAL 2013 przegrał u siebie z ACF Fiorentina 1:4 w pierwszym niedzielnym meczu 24. kolejki włoskiej Serie A. Całe spotkanie w drużynie gospodarzy rozegrał Thiago Cionek, który został ukarany żółtą kartką.
Miejscowi objęli prowadzenie w 36. minucie. Skuteczną dobitką popisał się Andrea Petagna. Goście zdołali odpowiedzieć tuż przed przerwą. Edimilson Fernandes kapitalnie uderzył lewą nogą zza pola karnego i piłka wpadła do bramki tuż przy słupku.
Druga polowa, a dokładniej jej końcówka, należała do Fiorentiny. Prowadzenie dał jej w 79. minucie Jordan Veretout, który wykorzystał rzut karny. Niecałe 120 sekund później na 3:1 po kontrataku trafił Giovanni Simeone. Zwycięstwo przypieczętował Gerson.
Po tej porażce podopieczni Leonardo Sempliciego zajmują 15. miejsce w tabeli ze zdobytymi 22 punktami. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z US Sassuolo.
Natomiast zespół prowadzony przez Stefano Pioliego ma 35 "oczek" na koncie i plasuje się na ósmej. pozycji. Jego kolejnym rywalem będzie Inter Mediolan.