Porażka SPAL z AC Milan, asysta Cionka

cristiano barni / shutterstock.com
AC Milan pokonał u siebie SPAL 2:1 (1:1) w ostatnim sobotnim meczu 19. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Giuseppe Meazza w podstawowym składzie gości wystąpił Thiago Cionek. Obrońca reprezentacji Polski po niespełna kwadransie gry popisał się efektowną asystą. Jego długi przerzut przejął przed polem karnym Andrea Petagna, który technicznym strzałem przy słupku zaskoczył Gianluigiego Donnarummę.
Zaledwie trzy minuty później wyrównał jednak Samuel Castillejo. Hiszpan wykorzystał nieporozumienie defensywy rywali i mocnym uderzeniem z narożnika pola karnego pod poprzeczkę odrobił straty słynnej ekipy z Lombardii.
"Rossoneri" objęli prowadzenie niespełna dwadzieścia minut po zmianie stron. Turek Hakan Calhanoglu sprytnie odegrał piłkę w polu karnym do wbiegającego Gonzalo Higuaina i Argentyńczyk, mimo drobnych problemów z przyjęciem, umieścił piłkę w siatce silnym strzałem nad rozpaczliwie interweniującym bramkarzem gości.
Podopieczni Gennaro Gattuso, którzy kończyli mecz w osłabieniu, ale zdołali obronić korzystny wynik, po ósmej wygranej w sezonie przesunęli się na piąte miejsce w tabeli. Zespół z Ferrary doznał natomiast dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na szesnastej lokacie w klasyfikacji.
Daniel Makarewicz29 Dec 2018 · 22:25
Źródło: asinfo