Porażka SSC Napoli, gol Milika, Manchester City rozbił Feyenoord

facebook.com/SSCNapoli
Szachtar Donieck pokonał SSC Napoli 2:1 (1:0) w meczu inauguracyjnej kolejki grupy F rozgrywek Ligi Mistrzów.
Na obiekcie Metalista w Charkowie w podstawowym składzie drużyny z Kampanii znaleźli się Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński, którego w drugiej połowie zastąpił Brazylijczyk Allan.
Gole dla zespołu z Ukrainy zdobyli Brazylijczyk Taison po strzale z pola karnego oraz głową Argentyńczyk Facundo Ferreyra. Na trafienia Latynosów odpowiedział jedynie Milik, wykorzystując osiemnaście minut przed końcem rzut karny.
W drugim spotkaniu tej grupy Feyenoord Rotterdam uległ u siebie Manchesterowi City aż 0:4 (0:3). Arbitrem zawodów był Szymon Marciniak.
Na De Kuip dwukrotnie do siatki gospodarzy celnie przymierzył John Stones, a trafienia reprezentanta Anglii przedzieliły bramki Argentyńczyka Sergio Aguero i Brazylijczyka Gabriela Jesusa.
Mistrzowie Holandii w następnej kolejce zagrają w Neapolu, natomiast podopieczni Josepa Guardioli podejmą przed własną publicznością ekipę z Donbasu.