Porażka Unionu Berlin, występ Rafała Gikiewicza

YouTube
SV Darmstadt wygrało u siebie z Unionem Berlin 2:1 (0:0) w meczu 32. kolejki 2. Bundesligi. W barwach gości zagrał Rafał Gikiewicz.
Gospodarze w tym sezonie walczą już tylko o najlepszy dorobek punktowy, natomiast stołeczny zespół celuje w awans.
W pierwszej połowie na Merck-Stadion am Bollenfalltor zabrakło goli. Tuż po przerwie prowadzenie objęli piłkarze SV Darmstadt. Yannick Stark oddał skuteczny z pola karnego i pokonał Rafała Gikiewicza.
Rozgrywający 32. mecz w tym sezonie polski bramkarza po raz drugi skapitulował w 77. minucie. Tym razem strzałem głową zaskoczył go Mathias Wittek.
Drużyna ze stolicy Niemiec w 87. minucie zdobyła honorową bramkę. Sebastian Andersson trafił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
W tabeli 2. Bundesligi Union jest trzeci, mając na koncie 53 punkty, co w tym momencie daje możliwość gry w barażu o awans.
SV Darmstadt zajmuje dziesiątą pozycję z dorobkiem 43 punktów.