Porażka VfB Stuttgart w Moguncji, cały mecz Kamińskiego

jeollo, wikipedia
1. FSV Mainz 05 pokonał przed własną publicznością VfB Stuttgart 3:1 (0:1) w meczu 1/8 finału rozgrywek piłkarskiego Pucharu Niemiec.
Na Coface Arena całe zawody w szeregach przyjezdnych zaliczył Marcin Kamiński. Prowadzenie "Die Schwaben" zapewnił cztery minuty przed przerwą Christian Gentner.
Dziewięć minut po zmianie stron mógł podwyższyć Dennis Aogo, ale zmarnował rzut karny. To zemściło się w ostatniej pół godzinie konfrontacji, kiedy to najpierw dwukrotnie do siatki gości celnie przymierzył Francuz Abdou Diallo, a już w doliczonym czasie sukces zespołu z Moguncji przypieczętował Suat Serdar.
Awans do ćwierćfinału wywalczył również SC Paderborn 07, który wygrał u siebie z FC Ingolstadt 04 1:0 (0:0). Na Benteler-Arena jedynego gola w konfrontacji niedawnych spadkowiczów z Bundesligi strzelił jedenaście minut po przerwie Ben Zolinski.